Dunaparti Vendégházak

Szigetközi szálláslehetőség

Real time web analytics, Heat map tracking

Időjárás

Felhőkép

 

Hőtérkép

Programok

Lipóti Termál és élményfürdő újabb 1200 m2 medencével és élményfürdővel gazdagodott, de Lipót község, Szigetköz és az Ország is. Elismeréssel adózunk a tervek kitalálóinak, kivitelezőinek, hogy lehetőséget adnak az üdülni vágyó vendégek magas szintű szórakoztatására. Ezzel az új létesítménnyel igazi szórakozást, pihenést adnak az oda látogatóknak. A fürdő ingyenes parkolóval rendelkezik. A fürdővel szemközti önkormányzati parkoló viszont fizetős! A környékbeli Vendégvárok, szállodások és panziósokk örömmel láttuk a fürdő tulajdonosainak hozzáértő alkotását. Köszönjük és weblapjainkon is tájékoztatjuk vendégeinket.

Feketéné Tolnai Katalin
Dunaparti Vendégházak Mecsér

Egészség megőrző program vendégeinknek

Az északi séta (nordic walking) a gyaloglás és a sífutás sajátos ötvözése. Erőteljes séta (két speciális bottal), amely átmozgatja az egész testet. Eredetileg sífutóknak fejlesztették ki – finn szakemberek – nyári edzésként.


Észak és Nyugat-Európában, az USA-ban már nagyon népszerű.
Minden korosztálynak ajánlják, egész évben űzhető, mozgástechnikája könnyen elsajátítható. Betegség megelőző, s egyben kímélő sport: az izmok kilencven százalékát mozgatja egyszerre, így húsz százalékkal több kalóriát éget el, mint a gyaloglás és kevesebbé terheli a térdet mint a futás. Erősíti a hátizmokat, csökkenti a feszültséget a nyak és vállizmokban. A séta alatti erőteljes karmozgás megemeli a pulzust, így zsírégető hatása is van. Rehabilitációs célokra is használhatják, pl.infarktust követő felépülésnél.
Többfajta síbot közül lehet választani. A döntésnél a magasságot kell figyelembe venni

Panziónk vendégeinek korlátozott számban tudunk botot kölcsönözni.

Ha valaki rákap a nordic walking izére, alig várja, hogy kitegye lábát a szabadba.
Mecsér környékén jó minőségi földutak nyújtanak lehetőséget a gyakorlásra.

A Kis-Duna az Öreg-Duna a Rábca töltése is remek terepnek ígérkezik.

Túra – ajánlatok, igény szerint vezetővel:

1. Mecsér,Dunaparti Panzió-Ady utca-Kossuth utca-Dózsa utca-Lickópuszta-Lickói híd-Rókalyukdülő-Mecsér-Dózsa utca

2. Mecsér,Dunaparti Panzió-Ady utca-Kossuth utca-Híd utca-Kisdunamajor-Zselykepuszta-Jánosmajor-Szavai csatorna-Öreg-Duna töltés-Ásványráró-Rákóczi tanya-Károly major-Mecsér, Híd utca

3. Mecsér, Dunaparti Panzió-Ady utca (balra)-legelő-mosoni Duna töltés-Szenyvíztisztító-Honvédpuszta-Bolgányi híd-Gyulamajor-Zsejkepuszta-Mecsér (híd)

4. Mecsér, Dunaparti Panzió-Ady utca-Kossuth utca-Dózsa utca-Felszabadulás út-Rigótanya-Saroltapuszta-Lébény-mosonszentmiklósi vasútállomás-Lébény-Mosonszentmiklós-Lébény-mosonszentmiklósi vasútállomás-Rigópuszta-Mecsér

5. Mecsér, Dunaparti Panzió-Dunasor-mecséri híd-Kisdunamajor-Gyulamajor-Dunaszeg-Mosoni-Duna töltésen vissza(jobbra)-Bolgányi híd-Gyulamajor-Zsejkepuszta-Mecsér (híd)

6. Lébényig autóval megyünk.Római katolikus templom parkolójától: Fő út-Tárnokréti út-Tárnokréti (Rábca-töltésen)-Győrsövényháza-Lébény-Autóval Mecsérre.

Kirándulás a Hanságba ( Egész napos kerékpártúra)

Útvonal: Mecsér – Lébény (6km) – Tárnokréti (19km) – Rábcakapi (21km) – Cakóháza (23km) – Markotabödöge (25km) – Fehértó ( 30 km) – Győrsövényháza (32km) – Lébény ( 38 km) – Mecsér ( 48 km).

Lébény: Nagyközség a Mosoni-síkság, Fertő-Hanság medence és a Rábaköz találkozási pontjánál. A hosszú római kor leghíresebb emléke Quadrata – Barátföld-puszta helyőrség erődje és temetője. A település története, elválaszthatatlanul összefonódik a Benedek-rendi apátsági templom történetével, mely valójában a legendák világába vész.(KővéVált bárányok). Említést érdemel a falumúzeum is.

Következő állomásunk Tárnokréti. Utunk az egykori Hansági-láprét területén vezet át, kivételes lehetőséget nyújtva egy ritka természeti környezet megismerésére. A falu 1785-ben épült késő barokk evangélikus templomát és a mellette álló szép imaházat tiszteljük meg érdeklődésünkkel.

Rábcakapi: A Tóköz(hansági maradványtavakra utal) egyik jellegzetes települése. A falu egy magasabb helyen alakult ki, ahová a gyakori áradások vize kevésbé jutott el. A mocsár pedig védelmet nyújtott. Evangélikus lakói a vallásüldözés elöl menekültek ide.

Cakóháza: Árpádkori falu, a megye egyik legkisebb települése a Tóköz és a Rábaköz találkozásánál. A korai évszázadokban a halászat, majd a nádvágás nyújtott megélhetést. A harangláb a Fő utcán található.

Markotabödöge: 1752-ben épült a barokk stílusú római katolikus templom. Korábban a helyén Árpád-kori kerek templom volt, körülötte temetkeztek. A főoltár szobrai 1750 körül készült szép alkotások. A temetőkereszt 1681-ből való és 1848-as honvédsírokat is láthatunk.

Fehértó: Első írásos említése 1368-ból való. Része a Fertő-Hansági Nemzeti Parknak. A láp-,és mocsárréteken orchidea, mocsári gólyahír és kosbor pompázik. Szigorúan védett terület, hiszen madárvilága egyedülálló. A nádasokban nagykócsag, bölömbika, vörösgém fészkel, réteken a bíbicek, cankók és godák nevelik kicsinyeiket. A költözőmadarak (200 madárfaj)
Fontos állomáshelye a tó. Látogatható: előzetes bejelentéssel szakvezetővel.
Jelentkezni lehet: Fülöp Tibor 06/60/311-703 telefonon.

Győrsövényháza: első okleveles említése „Svény” alakban 1252-ből ismeretes. A falu a Tóköz szélén fekszik a Rábca folyó partján, látnivaló: XVIII.századi r ómai katolikus templom, jezsuita rendház, Fricke kastély (ma iskola), Jópásztor szobor a falu közepén,temető-kápolna.

Utolsó szakasz: Lébény – Mecsér.

(egész napos kerékpártúra)

Útvonal: Mecsér – Hédervár(3km) – Novákpuszta(8km) – Darnózseli(11km) – Lipót(14km) – Hédervár(18km) – Ásványráró(21km) – Mecsér(25km)

Hédervár: Utunk első állomása. Kevés olyan magyar falu van, amely annyi műemlékkel, nevezetességgel bír, mint Hédervár. Nevét Héder lovagról kapta. Nemzetsége, a későbbi Héderváry család sorsa szorosan összefonódott a falu történetével. A XV.sz. első felében épített Boldogasszony-templom, előtte több száz éves mocsári tölgy (Árpád-fája). Védett park közepén áll a község legismertebb épülete, a palota (XVI.sz.). A Szent Mihály-plébániatemplom kiemelkedő értéke a keresztelő medence. A Darnóra vezető út mentén a peregrinus-kápolna, és tőle nem messze a Kont-fa maradványa látható.
Útvonalunk érinti a burgonya-bogár szobrát is.

Következő állomásunk a novákpusztai kastély: szép természeti környezete, a hatvanas években helyreállított, majd a 90-es években szinte gazdátlanná vált kastély és parkja ma is vonzó turistalátványosság lehetne, ha nem került volna érdemtelen külföldi tulajdonába.

Darnózseli: Darnow(gyepes terület) és a Selew(káposzta) szláv pásztorkodó, földművelő lakosság névadásához vezethető vissza. Az 1954-es árvíz lerombolta az 1934-ben egyesült községeket. Érdemes megtekinteni a 200 éves temetőkápolnát. Pihenésre és kulináris élvezetekre meglátogatjuk a sajátos hangulatú Horgony-tanyát. Kopogós keszeg, ecetes hal kiváló minőségben kapható a nyári szezonban. Előzetes bejelentkezés szükséges a 96/717-223, vagy 20/326.6297 telefonszámon.

Lipótra csodálatos vadgesztenyelomb-alagútban (védett fasor)érkezünk meg. A falu a Lipoldt nevű személyről neveztetett el. IV.Béla 1264.-ben neki adományozta a területet. Látnivalók a faluban: Szent Kelemen pápa vértanú emlékére szentelt templom. A barokk stílusú templom (1722) fő híressége egy gyönyörű Maulbertsch freskó. A templom passióképe a magyaróvári kapucinus zárdából származik. Értékes a szószék oldalán látható „Jó pásztor” dombormű is. 1-2 óra napozás, fürdőzés következik az Európaszerte ismert Lipóti termálfürdőben. Különböző sport-,és játék lehetőségek, élményfürdővel, romantikus szaunával, büfé, állatsimogató, csodálatos sziklakertek tették színvonalassá a felújított fürdőt.

Ásványráró: Kényelmes kerékpárúton folytatjuk utunkat. A nyelvészek szerint Ásvány helynév mesterséges árok, ásott tó, kétjelentésű, a Ráró sólyom-féle ragadozó madár,kerecseny jelentésű és valószínűleg személynévből vagy erdőnévből átvéve változott helynévvé. A település Győr felöli részén áll az a híres műemlék jellegű kálvária, melyet gróf Apponyi Lázár barokk stílusban építtetett 1738-ban. Ennek közelében, a temető bejárata előtt látható Somogyi József szobrászművész egyik utolsó alkotása. A közeli fekete nyárfa védett természeti érték, kerülete 550 cm, és 100 éves. Ásvány szent András tiszteletére szentelt templomának legrégibb részei a XVI.sz.-ból származnak. Fő nevezetessége a XIV.sz.-ból fennmaradt keresztelő medence. Ráró, Szent Rókus tiszteletére szentelt temploma a XVII.sz.-ban épült.

Zsejkepuszta: lovaglás előzetes bejelentkezés alapján lehet tel: 96/230-486.

Több napos lovastúra, speciális, gyerekeknek és sérült gyerekeknek szóló lovagoltatás szerepel a szolgáltatásaik között.

KERÉKPÁRTÚRA (egész napos)

Útvonal:

Mecsér–Lébény (6km)–Tárnokréti (19km)–Hanságliget (23km)–SZÁ–VÍZ-i centrum

A kerékpártúra Tárnokrétitől a Rábca-töltésen folytatódik Hanságligetig.
Innen 2 km-t Bősárkány irányában haladunk.
A vasúti hídon áthaladva érünk a SZÁ-VÍZ-i vízicentrumhoz.
Itt lehet: horgászni, fürödni, étkezni, sétálni a vízparton, távcsővel tanulmányozni a vízimadarak egyik hansági „paradicsomát”.A vissza utat úgy tervezzük, hogy vacsoránkat Lébényben a Jimmi 's pizzéria-étteremben költhessük el. Innen 100 méterre, nagyon kedves kis fagyizó érdemel figyelmet.
Figyelem! Lébényben készül a Pelikán sör. (Pelikán, más néven gödény).
A Hanyi Gödény étterem mellett található a sörfőző és söröző.

Ezután már csak egy 10 km-es szakaszt kell legyűrnünk és Mecséren vagyunk.
Jöhet a jól megérdemelt pihenés!

Sárkányrepülőről

rep 001 k

Cím:

9176 Mecsér, Ady E. u. 45.

 

Telefon:

+36 96 213-386
+36 20 949-5789

 

Email:

elérhetőség menüben

 

GPS koordináták:

47° 47' 45.25

17° 29' 13.231

config